ДР Неле Карајлић гостовао у Тителу :: Народна библиотека "Стојан Трумић" ::

Промоција књиге
Солунска 28
ДР Неле Карајлић

28. Sep 2018.

ДР Неле Карајлић гостовао у Тителу

У организацији Народнe библиотекe „Стојан Трумић“ у четвртак 27. септембра у препуној сали Суда у Тителу представљена је најновија књига др Нелета Карајлића „Солунска 28“.

dr nele karajlic titel biblioteka

Говорећи о својој последњој књизи на њему својствен начин, говорио је и о својој првој књизи „Фајронт у Сарајеву“, која је продата у 100.000 примерака и одговарао је на питања публике.

Ненад Јанковић познатији по свом надимку др Неле Карајлић је рок музичар, композитор, глумац, писац и телевизијски режисер.

Рођен је и живео у Сарајеву, током 1980-тих година био је познат као певач групе „Забрањено пушење “ и глумац и писац у популарној телевизијској серији „Топ листа надреалиста“. Априла 1992. године, по избијању рата у Босни и Херцеговини избегао је у Београд. Компоновао је музику за филм Емира Кустурице „Црна мачка бели мачор “ из 1998. године, затим је компоновао али и написао сценарио, режирао и глумио у серији „Сложна браћа“. Био је глумац, редитељ и косценариста серије Надреална телевизија. Написао је књигу „ФБИ -Досије Тесла“, крими причу у стиху, по којој је 2016 изведен позоришни мултимедијални перформанс.

28. Sep 2018.

Јавна набавка радова Реконструкција фасаде објекта библиотеке бр. 263-1