Резултати Конкурса 16. Смотре ћириличке писмености :: Народна библиотека "Стојан Трумић" ::

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                            

Промоција књиге
Солунска 28
ДР Неле Карајлић

О нама
Историјски преглед
Активности
Дешавања
Наши пројекти
Књиге
Новине
Часописи
Плакати
Фото грађа
Мултимедија
Разно
Контакт

Webmail
Webmail

НБС
Народна библиотека Србије

COBIS.SR
COBISS
www.vbsw.vbs.rs

Матица српска
Библиотека Матице српске



23. May 2018.

Резултати Конкурса 16. Смотре ћириличке писмености

РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА
16. СМОТРЕ ЋИРИЛИЧКЕ ПИСМЕНОСТИ
ПИСМЕНИ ЗАДАЦИ
ОСНОВНЕ ШКОЛЕ
Школски писмени задаци – српски језик
Млађи узраст (3-4.разред)

1. Нађа Анушић, ОШ „Ђура Даничић“ Нови Сад, учитељица Сандра Брунчевић
1. Натали Марковић, ОШ „Кирило и Методије“ Нови Сад, учитељица Ивана Живадиновић
2. Елена Радовић, ОШ „Гаврило Принцип“ Земун, учитељица Бранкица Чолић
2. Андреа Кирков, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, учитељица Кристина Ружић
3. Магдалена Вуканић, ОШ „Никола Тесла“ Београд, учитељица Снежана Лазић
3. Вељко Басарић, ОШ „Петар Кочић“ Инђија, учитељица Наталија Стевановић

Дипломе: Лара Прерадовић, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Сремска Каменица, учитељица Вера Стојшић-Гашпаровски и Филип Ладик, ОШ „Јожеф Атила“ Нови Сад, учитељица Данијела Јекић
Задатке прегледала и одабрала Светлана Лозанов


Средњи узраст (5-6. разред)
1. Нина Бабинац, ОШ „Алекса Шантић“ Вајска, наставница Снежана Латиновић
2. Теодора Шаран, ОШ „ Зоран Петровић“ Сакуле, наставница Маша Прихото
2. Марина Павловић, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, наставница Драгана Томић
3. Радивој Шијак, ОШ „Лаза Костић“ Ковиљ, наставница Ивана Павлица
3. Марта Ивков , ОШ „Гаврило Принцин“ Земун, наставница Снежана Антић
Задатке прегледала и одабрала Мирјана Авгуштин
Старији узраст ( 7-8. разред)

1. Јелена Муратовић, ОШ „Светозар Милетић“ Тител, наставница Наташа Живанчев
2. Милица Дисић, ОШ „Краљ Петар I“ Ниш, наставница Снежана Савић
2. Емилија Недељковић ОШ „М.Чајетинац“ Чајка, Трстеник, наставница Јелена Тошић
3. Миљана Николов , ОШ „Георги Димитров““ Босилеград, наставница Снежана Александрова
3. Ана Козарев, ОШ „Свети Сава“ Стајићево, наставница Татјана Милутинов

Задатке прегледала и одабрала Мирјана Авгуштин

Најлепши рукопис

1. Ива Пајкић, ОШ „Никола Тесла“ Београд, наставница Љиљана Лукић Бандукић
2. Андријана Стојановић, ОШ „Стеван Книћанин“ Книћанин наставник Бобан Бугарски
3. Маша Столић ОШ „Др Арчибалд Рајс“ Београд , наставница Љубинка Ђуричић

Задатке прегледала и одабрала Мирјана Авгуштин

Школски писмени задаци – бугарски језик
Млађи узраст(3-4. разред)
1. Јулијана Петров, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Љиља Соколов
2. Милица Илиев, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Љиља Соколов
3. Јана Борисов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Љиља Соколов

Задатке прегледао и одабрао Драган Колак
Средњи узраст (5-6 разред)
1. Маша Пенев, ОШ „Георги Димитров“ Босилеград, наставник Пене Димитро
2. Петра Димитров, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Љиља Соколов
3. Исидора Миланов, ОШ „Георги Димитров“ Босилеград, наставница Снежана Александрова

Задатке прегледао и одабрао Драган Колак
Старији узраст (7-8 разред )
1. Милана Николов, ОШ „Георги Димитров“ Босилеград, наставница Снежана Александрова
2. Теа Денчев, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев
3. Ива Костов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

Задатке прегледао и одабрао Драган Колак

Школски писмени задаци – македонски језик
1. Милан Петровић, ОШ „Жарко Зрењанин“ Качарево , наставница Лилјана Лазареска
2. Драгана Спасић, ОШ „ Гоце Делчев“ Јабука, наставница Лилјана Лазареска
3. Анђела Маринковић, ОШ „Жарко Зрењанин“ Качарево, наставница Лилјана Лазареска
4. Милош Јакимовски, ОШ „Жарко Зрењанин“ Качарево, наставница Лилјана Лазареска
Задатке прегледао и одабрао Драган Колак

Школски писмени задаци – русински језик

Средњи узраст (V и VI разред)
1. Ребека Семан, VI, Руски Керестур, наставнїца Ксения Шовш
2. Марина Барна, V, Дюрдьов, наставнїца Мария Самарджич
3. Павле Гербут, VI, Руски Керестур, наставнїца Ксения Шовш

Старији узраст (VII и VIII разред)
1. Михайло Рацпети, VIII, Руски Керестур, наставнїца Каролина Папуґа
1. Єлена Мудри, VIII, Дюрдьов, наставнїца Мария Самарджич
2. Алексей Мудри, VIII, Руски Керестур, наставнїца Каролина Папуґа
3. Ясмина Будински, VII, Дюрдьов, наставнїца Мария Самарджич

Задатке на русинском језику прегледала и одабрала Меланија Римар

НAЈБОЉИ ШКОЛСКИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК (свеукупни победник за основне школе)

Катарина Ковачевић ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, наставница Снежана Стојановић

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ
Школски писмени задаци – српски језик
Млађи узраст (1 – 2. разред)
1. Милена Мујуцић, Неготинска гимназија, Неготин, професорка Данијела Ранчић
2. Данијела Симић, Седма београдска гимназија, Београд, наставник Весна Којовић
2. Светозар Бранковић, Медицинска школа, Зајечар, професорка Милена Ђукић- Ћирић
3. Милица Јанковић, Медицинска школа, Зајечар, професорка Милена Ђукић-Ћирић
Задатке прегледао и одабрао Горан Зечевић
Старији узраст (3 – 4. разред)

1. Маша Вујовић, СШ „Вук Караџић“ Сечањ, професорка Данијела Алексић
2. Јована Бринет СТШ „Mилева Марић“ Тител, професор Горан Зечевић
2. Сара Станојевић, XIII београдска гимназија, Београд, професор Марко
Никодијевић
3. Милица Попара, ЕШ „Нада Димић“ Земун, наставница Снежана Обрадовић
3. Ана Мартиновић, Школа Примењених уметности Шабац, менторка Бојана
Јовановић
Задатке прегледао и одабрао Горан Зечевић


Најлепши рукопис
1. Милица Ђорђевић, Медицинска школа, Зајечар, професорка Александра Јовановић
2. Мила Достанић, СТШ „Mилева Марић“ Тител, професор Горан Зечевић
3. Уна Угарчина, СШ „Вук Караџић“ Сечањ, професорка Данијела Алексић

Задатке прегледао и одабрао Горан Зечевић

Школски писмени задаци –русински језик
1. Тереза Будински: ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко
2. Марина Надь: ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко
3. Жарко Остоїч: ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

Најлепши писмени задатак на русинском језику
Дорис Бучко: „Поведз ми цо видзиш кед патриш до далєка”, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко
Задатке прегледала и одабрала Меланија Римар

Школски писмени задатак – бугарски језик

Млађи узраст (1 – 2. разред)
1. Николина Соколов, Гимназија „Свети Кирило и Методије“ Димитровград, професорка Ивана Андрејевић
2. Драгана Станојев, Гимназија Босилеград, професорка Анита Христова Пенева
3. Александра Дојчинов, Гимназија Босилеград, професорка Анита Христова Пенева
Задатке прегледао и одабрао Драган Колак


Старији узраст (3 – 4. разред)
1. Сара Рангелов, Гимназија „Свети Кирило и Методије“ Димитровград, професорка Ивана Андрејевић
2. Радица Божилова, Гимназија Босилеград, професор Дејан Миленов
3. Ива Александров, Гимназија „ Свети Кирило и Методије“ Димитровград, професорка Ивана Андрејевић
Задатке прегледао и одабрао Драган Колак
Школски писмени задатак – руски језик
Посебна награда: Љиљана Брадић, Карловачка гимназија, Сремски Карловци, наставница Нађа Маркс

НАЈБОЉИ ШКОЛСКИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК (свеукупни победник за средње школе)
Катарина Самарџић, ЕШ „Нада Димић“ Земун, наставница Снежана Обрадовић

ЋИРИЛИЧКА КАЛИГРАФИЈА

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ
Млађи узраст (1-4. разред)
Монограм
1. Сара Стаменковић, ОШ „Стеван Книћанин“ Книћанин, учитељица Јелка Маринковић
2. Никола Матошевић, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, учитељица Јелена Салаг
3. Алека Рома Петровић ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, учитељица Јелена Вулић
Старији узраст (5-8. разред)
Иницијал
1. Кристина Ђуранин, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставница Татјана Перовић
1. Милица Дисић, ОШ „Краљ Петар I“ Ниш , наставнице Снежана Савић и Ивана Ћирић
2. Јасмина Басараба Салаи, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Сремска Каменица, наставница
Р. Грковић
2. Анастасија Валић, ОШ „Краљ Петар I “ Ниш, наставнице Снежана Савић и Ивана Ћирић
3. Теодора Радмиловић, ОШ „Јован Дучић“ Чајниче, наставница Јелена Радмиловић
3. Николина Дуброја, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, ликовни педагог Данијела Вимић

Монограм

1. Стојан Јовановић, ОШ „Светозар Милетић“ Тител , наставница Светлана Ђурђевић
2. Александар Вељковић, ОШ „Ђура Јакшић“ Зајечар, наставница Марија Радоњић
2. Тамара Прекајац, ОШ„Јован Јовановић Змај“ Сремска Митровица, наставник Војислав Крстић
3 Мила Родић , ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, ликовни педагог Д. Вимић
3. Наташа Качаревић, ОШ „Свети Сава“ Рогатица, наставник Јелена Радмиловић
Ликовна креација
1. Марија Баликов, ликовна група „МИ“, Ниш , ментор Мирјана Раковић
2. Сандра Петковић, ОШ „Ј.Јовановић Змај“ Ђурђево , наставник Татјана Перовић
3. Николина Марић, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, наставница Гордана Новаковић
СРЕДЊЕ ШКОЛЕ
Mонограм
1. Теодора Ђудуровић, Школа за текстил и дизајн, Лесковац, менторка Ана Ванушић
2. Ливија Царан, Хемијско-медицинска школа, Вршац, менторка Нађа Бранков
3. Богдан Димчић, Школа за текстил и дизајн, Лесковац, менторка Ана Ванушић
Иницијал
1. Дуња Поповић, Школа примењених уметности, Шабац, професор Младен Пантелић
2. Нађа Настасијевић, Уметничка школа, Ниш, наставница Ана Николић
3. Вера Николић, Уметничка школа Ниш, менторка Оливера Станковић Петровић
3. Гордана Стојановић, Зрењаниснка гимназија, Зрењанин, професорка Мира Топличевић
Традиционално писмо
1. Милица Стојадиновић, Школа примењених уметности Шабац, професорка Наташа Јовановић
2. Нађа Настасијевић, Уметничка школа, Ниш, наставница Ана Николић
3. Зорана Петровић, СТШ „Милева Марић“ Тител, професор Горан Зечевић
Ликовна креација
1. Сандра Милановић, Уметничка школа, Ниш, менторка Данијела Давидовић
2. Невена Ристић, Уметничка школа, Ниш, менторка Данијела Давидовић
3. Срђан Бошковић, Средњошколски центар, Пале, професор Бранислав Ковачевић


Калиграфске радове прегледали и оценили: Стево Диклић и Добро Марић.

cirilicka pismenost 2016

23. May 2018.

 

У нашој установи на првом месту је квалитет услуга и веома ценимо мишљење наших посетиоца. Кликом на линк "Додајте свој коментар" добићете формулар путем којег можете поставити питање или написати своје утиске о Библиотеци, Спомен галерији и овој презентацији.

Додајте свој коментар

 


Клуб читаоца

 

galerija stojan trumic


Најновије на сајту:

Јавна набавка радова Реконструкција фасаде објекта библиотеке бр. 263-1
ДР Неле Карајлић гостовао у Тителу
Јавна набавка радова бр. 243-1/2018
Јавна набавка бр. 236-1/2018
Приказан филм Чујте, Срби! - Арчибалд Рајс
Отворена изложба слика Добра Марића Марета
Јавна набавка бр. 209-1/2018
Представљена књига Андрић, Црњански, Пекић
Слике са Кубе у тителској библиотеци
​Одржана 16. Смотра ћириличке писмености
16. смотра ћириличке писмености



© 2007-2018 Народна библиотека "Стојан Трумић" Тител - Тел. 021/2960-409
Уредио - Студио РАВНИЦА НЕТ - Контакт: 0603988195