Представници Амбасаде Руске Федерације и Руског дома из Београда у посети Тителу :: Народна библиотека "Стојан Трумић" ::

Промоција књиге
Солунска 28
ДР Неле Карајлић

13. Apr 2018.

У четвртак, 12. априла 2018. године, високи представници Амбасаде Руске Федерације, старији саветник Александар Конањихин и први секретар Николај Помилујко, као и заменик директора Руског дома у Београду, Јевгениј Дјомин, били су гости Друштва српско-руског јединства „Тител“ и Народне библиотеке „Стојан Трумић“ Тител.

Представници Руске Федерације су своју посету Општини Тител, по предвиђеном програму Друштва српско-руског јединства, завршили у Народној библиотеци „Стојан Трумић“ Тител где је одржана трибина на тему „Актуелни српско-руски односи“ и фото изложба о Русији и председнику Путину, под називом „Путин и Србија“.
Изложба је организована поводом 65. рођендана Руског председника.
На трибини су гости из Русије изразили спремност руске стране за свеобухватном сарадњом, економском, културном и сваком другом. Указали су на могућност помоћи око изучавања руског језика и књижевности, могућност бесплатног приказивања нових руских филмова у Тителу, за које како је рекао, у Европи дају велик новац, а понудио је и коришћење њихове технике уколико је у Тителу нема. Било је и опуштајућих тема као што је сећање на некадашњу посету Тителу фудбалског тима ЦСКА из Москве када је за њихов наступ било незапамћено интересовање, о интересовању гостију за лов и риболов, о хуманитарном центру и слично. Трибином је руководио председник Друштва српско-руског јединства, Светозар Иконов.

13. Apr 2018.

Јавна набавка радова Реконструкција фасаде објекта библиотеке бр. 263-1