Одржано књижевно-музичко вече „Српске пјеване пјесме у БиХ“ :: Народна библиотека "Стојан Трумић" ::

Фото изложба
Путин и Србија

28. Nov 2017.

Одржано књижевно-музичко вече „Српске пјеване пјесме у БиХ“

У понедељак, 27. новембра 2017. године, у сали СО-е Тител, у организацији НБ „Стојан Трумић“ Тител, одржано је књижевно-музичко вече „Српске пјеване пјесме у Босни и Херцеговини“.

srpske pjevane pjesme bih

Повод је књига „Српске пјеване пјесме у Босни и Херцеговини“ коју је приредио Дејан Томић, у издању РТС-а и Представништва Републике Српске у Србији, а која је сабрала велики број песама које су се певале у БиХ још у 19. веку и чији су творци Срби, муслиманске и хришћанске вероисповести. О томе колики је значај ових песама за српску културну баштину говорио је Ненад Грујичић, писац, који је истакао важност да се Срби упознају са њима и да ово српско благо не преотму „новокомпоновани“ народи.
Један број ових песама, на велико задовољство публике, отпевали су Миодраг Миша Близанац и женска певачка група „Исон“ уз инструменталну пратњу на хармоници Јована Повића.

28. Nov 2017.

Одржано књижевно-музичко вече „Српске пјеване пјесме у БиХ“
Саша Eди Ђорђевић у библиотеци у Тителу
Дечија недеља у библиотеци