Свечано отворена изложба Надежда Петровић: с обе стране објектива :: Народна библиотека "Стојан Трумић" ::

Куба – тиркиз Кариба

28. Aug 2017.

У петак, 25. августа 2017. год. у галеријском простору НБ "Стојан Трумић" у Тителу свечано је отворена изложба "Надежда Петровић: с обе стране објектива". Изложбу је отворио директор библиотеке, Горан Поповић, а о изложеним делима и Надежди говорила је директор Спомен-збирке Павле Бељански, др Јасна Јованов, аутор изложбе.

nadezda petrovic izlozba titel

Ова изложба је до сада обишла велики број градова, и коначно је стигла у родно место Надеждине мајке, Милеве Зорић.
Изложба осветљава ону мање познату страну Надеждиног интересовања - љубав према фотографији, а уједно обележава и 140 година од сликаркиног рођења. Фотографије Надежде Петровић сведоче о њеној изузетној улози и значају у српској фотографији, а посебно о чињеници да се ради о првој српској уметници која се континуирано бавила овим медијем.
Изложба је отворена у периоду од 25. августа до 24. септембра.

28. Aug 2017.

Резултати Конкурса 16. Смотре ћириличке писмености