Свечано отварање изложбе Надежда Петровић: с обе стране објектива :: Народна библиотека "Стојан Трумић" ::

Фото изложба
Путин и Србија

25. Aug 2017.

Свечано отварање изложбе Надежда Петровић: с обе стране објектива

НБ „Стојан Трумић“ Тител позива на свечано отварање изложбе „Надежда Петровић: с обе стране објектива“, у петак 25. августа 2017. године у 20,00 сати у галерији Библиотеке.

Изложба „Надежда Петровић: с обе стране објектива“ ауторке др Јасне Јованов, представља својеврсно откриће у стваралаштву Надежде Петровић (1873-1915) и уједно обележава 140 година од сликаркиног рођења. Фокусирањем фотографије у оквиру опуса наше најзначајније сликарке модерне, где је она и модел и уметник, открива се до сада ретко приказиван аспект њеног стваралаштва, упознају се њој блиске личности, окружење, као и њен вишеслојни ангажман на различитим друштвено-историјским и уметничким пољима. Фотографије Надежде Петровић сведоче о њеној изузетној улози и значају у српској фотографији, а посебно о чињеници да се ради о првој српској уметници која се континуирано бавила овим медијем. Изложба је употпуњена репродукцијама дела Надежде Петровић из сталне поставке Спомен-збирке Павла Бељанског, једне од најзначајнијих колекција српске уметности прве половине XX века.

Изложба ће бити отворена у периоду од 25. августа до 24. септембра 2017. године.

25. Aug 2017.

Одржано књижевно-музичко вече „Српске пјеване пјесме у БиХ“
Саша Eди Ђорђевић у библиотеци у Тителу
Дечија недеља у библиотеци