Смотра ћириличке писмености 2017 - Резултати конкурса :: Народна библиотека "Стојан Трумић" ::

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                            

Промоција књиге
Солунска 28
ДР Неле Карајлић

О нама
Историјски преглед
Активности
Дешавања
Наши пројекти
Књиге
Новине
Часописи
Плакати
Фото грађа
Мултимедија
Разно
Контакт

Webmail
Webmail

НБС
Народна библиотека Србије

COBIS.SR
COBISS
www.vbsw.vbs.rs

Матица српска
Библиотека Матице српске



16. May 2017.

Смотра ћириличке писмености 2017 - Резултати конкурса

РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА СМОТРE ЋИРИЛИЧКЕ ПИСМЕНОСТИ 2017.

ПИСМЕНИ ЗАДАЦИ

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Школски писмени задаци – српски језик

Млађи узраст (3-4.разред)

1. Mурис Даутовић, ОШ „Светозар Марковић“ Бродарево, учитељица Азра Хењаш

2. Милица Јовановић, ОШ „Никола Тесла“ Београд (Раковица), учитељица Данијела Радојковић

3. Николина Петровић, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, учитељица Бранислава Томић

Дипломе: Лука Петаков, ОШ „Светозар Милетић“ Лок, учитељица Мирослава Цветковић и Дуња Дембицки, ОШ „Алекса Шантић“ Вајска, учитељица Јагода Илић

Средњи узраст (5-6. разред)

1. Александра Радојчин, ОШ „ Ђура Јакшић“ Перлез, наставница Слађана Бошковић

2. Лазар Кнежевић, ОШ „Ј.Јовановић Змај“ Сремска Каменица, наставница Нера Рикић

3. Ања Павлица, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, наставница Драгана Томић

3. Јована Кузманов, ОШ „Ђура Даничић“ Нови Сад, наставница Кармен Туцић-Арсић

Старији узраст ( 7-8.разред)

1. Тара Зечевић, ОШ „ Вера Благојевић“ Бања Ковиљача, наставник Д. Добрић

2. Валентина Михњак, ОШ „Ј.Јовановић Змај“ Ђурђево, наставница Данијела Самарџија

2. Светозар Бубало, ОШ „Петар Кочић“ Инђија, наставница Наташа Косановић

3. Љyбица Џамбас, ОШ „ Светозар Милетић“ Лок, наставница Јасмина Пешић-Петаков

Најлепши рукопис

1. Василије Бранков, ОШ „Свети Сава“ Стајићево, наставница Татјана Милутинов

2. Душица Валентировић, ОШ „Бранко Радичевић“ Шид, наставница Ивана Марковић

3. Јана Шћепановић, ОШ „Алекса Шантић“ Сечањ, наставница Наташа Барбулов

Школски писмени задаци – бугарски језик

Млађи узраст(3-4.разред)

1. Марија Бошковић, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

2. Вања Владимиров, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

3. Нина Наков, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

Средњи узраст (5-6. разред)

1. Наталија Рангелов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

2. Ивана Мадов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

3. Лана Колев, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

Старији узраст (7-8 разред )

1. Катарина Златанов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Љиља Соколов

2. Дарија Ђошев, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Љиља Соколов

3. Георгина Гогов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Албена Котев

Школски писмени задаци – македонски језик

1. Сташа Спасов, ОУ „Гоце Делчев“ Јабука, наставница Лилијана Лазареска

2. Лана Кухарик, ОУ „ Гоце Делчев“ Јабука, наставница Лилијана Лазареска

3. Илија Влајкиновски, ОУ „Гоце Делчев“ Јабука,наставница Лилијана Лазареска

Школски писмени задатак – русински језик

Младши возрост (3. и 4. класа)

1. Кристиян Будински, OШ „ Ј.Ј. Змај“ Дюрдьов, наставнїца Єлена Салаґ

2. Ксения Вереш, OШ „ Ј.Ј. Змај“ Дюрдьов, наставнїца Єлена Салаґ

Штреднї возрост (5. и 6. класа)

1. Анастазия Надь, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Каролина Папуґа

2. Милица Малинович, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Ксения Шовш

3. Катарина Недич, ОШ „Петро КузмякРуски Керестур, наставнїца Снежана Шанта

Старши возрост (7. и 8. класа)

1. Александра Русковски, ОШ „ Братство-јединство“ Коцур, наставнїца Снежана Шанта

2. Михайло Рацпети, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Каролина Папуґа

3. Мануела Кучмаш, ОШ „Братство-јединство“ Коцур, наставнїца Снежана Шанта

Найлєпши состав написани по руски

Марина Надь, ОШ „Петро Кузмяк, Руски Керестур: „Нє дзеци зме вецей” професорка Ксения Шовш

НAЈБОЉИ ШКОЛСКИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК (свеукупни победник за основне школе)

Дуња Вићентијевић, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, наставница Снежана Стојановић

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

Школски писмени задаци – српски језик

Млађи узраст (1 – 2. разред)

1. Габриела Вучинац, Пољопривредна школа Бач, професорка Зорица Суботић

2. Никола Плачкић, СТШ „Милева Марић“ Тител, професор Горан Зечевић

3. Никола Јерковић, СШ „Вук Караџић“ Сечањ, професорка Данијела Алексић

Старији узраст (3 – 4. разред)

1. Невена Радованлија, Гимназија „Сава Шумановић“ Шид, професорка Гордана Павловић

2. Јована Јочић, Седма београдска гимназија Београд, професорка Светлана Бајић

3. Ана Дракул, Медицинска школа „7. април“ Нови Сад, професорка Љиљана Вицо

Најлепши рукопис

1. Матија Поповић, Седма београдска гимназија Београд, професорка Светлана Бајић

2. Валентин Врховац, Угоститељско-трговинско-туристичка школа Бања Лука, Р Српска, професорка Оливера Лакић

3. Уна Угарчина, СШ „Вук Караџић“ Сечањ, професорка Данијела Алексић

Школски писмени задатак –русински језик

1. Мартина Афич, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

2. Дорис Бучко, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

3. Ґабриєла Хома, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

НАЈБОЉИ ШКОЛСКИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК (свеукупни победник за средње школе)

Анамарија Божиновски, Гимназија“Сава Шумановић“ Шид, професорка Гордана Павловић

ЋИРИЛИЧКА КАЛИГРАФИЈА

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Млађи узраст (1-4. разред)

Иницијал

1. Никола Драшковић, ОШ „Свети Кирило и Меторије“ Нови Сад, учитељица Јелена Шаровић

2. Сара Перовић, ОШ „Коста Трифковић“ Нови Сад, учитељица Даниела Ивков

3. Алекса Матејин, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, учитељица Александра Матејић

Монограм

1. Жаклина Андрић, ОШ „Прота Матеја Ненадовић“ Бранковина, Котешица, учитељица Катарина Јанковић

2. Ана Грујић, ОШ „Алекса Шантић“ Вајска

3. Сара Стаменковић, ОШ „Стеван Книћанин“ Книћанин, учитељица Јелка Маринковић

Диплома:

Дарија Вучетић, ОШ „Стеван Јаковљевић“ Параћин, учитељица Силвана Димитријевић

Традиционално писмо

1. Огњен Станојевић, ОШ „Стеван Книћанин“ Книћанин, учитељица Смиља Миленовић

2. Вида Ђурановић, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, учитељица Стоја Тривуновић

3. Мила Војновић, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

Старији узраст (5-8. разред)

Иницијал

1. Јелена Мудри, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

2. Дарко Провчи, ОШ „Петро Кузмјак“ Руски Крстур, наставник Александра Медеши

3. Александра Дракић, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, ликовни педагог Данијела Вимић

Диплома: Андреа Мушицки, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

Монограм

1.Јелисавета Војиновић, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

2. Анастасија Вукановић, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, ликовни педагог Даниела Вимић

3. Тијана Петровић, ОШ„Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

3. Јована Пилић, ОШ „Светозар Милетић“ Тител, наставник Светлана Ђурђевић

Традиционално писмо

1. Адријана Жижак, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

2. Алексеј Сорак, ОШ „Светозар Милетић“ Тител, Гардиновци, наставник Стево Диклић

3. Маша Иванов, ОШ.„Светозар Милетић“ Тител, наставник Стево Диклић

Диплома:

Теодора Аврамовић, ОШ „Краљ Петар Први“ Ниш, наставник Снежана Савић

Вукашин Драгић, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

Ликовна креација

1. Николина Јелача, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

2. Анастазија Бакус, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

Иницијал и монограм

1. Маја Јекић, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

2. Срђан Марчета, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

3. Теодора Митровић, Гимназија „Стеван Лузић“ Рума, професор Анђелка Стојановић

Традиционално писмо

1. Александра Марковић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

2. Викторија Грбић, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

3. Анамарија Божиновски, Гимназија „Сава Шумановић“ Шид, професор Гордана Павловић

3.Зорана Петровић, СТШ „Милева Марић“ Тител, професор Горан Зечевић

Калиграфска креација

1. Маша Костадиновић, ЕШ „Нада Димић“ Земун, ментор Снежана Обрадовић

Ликовна креација

1. Марија Лонић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

2. Василије Павлов, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

3. Сања Маршић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

СРЕДЊЕ УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ

Иницијал

1. Нађа Настосијевић, Уметничка школа Ниш

2. Анита Илић, Школа за текстил и дизајн Лесковац, ментор Ана Ванушић

3. Невена Ристић, Уметничка школа Ниш, наставник Данијела Давидовић

Традиционално писмо

1. Марина Николић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

2. Ана Мартиновић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

3. Андријана Ристић, Уметничка школа Ниш, наставница Данијела Давидовић

3.Јелена Веселиновић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

Ликовна креација

Марта Крстић, Ликовна група „Ми“ Ниш, ментор Мирјана Раковић 

smotra cirilicke pismenosti rezultati 2017

16. May 2017.

 

У нашој установи на првом месту је квалитет услуга и веома ценимо мишљење наших посетиоца. Кликом на линк "Додајте свој коментар" добићете формулар путем којег можете поставити питање или написати своје утиске о Библиотеци, Спомен галерији и овој презентацији.

Додајте свој коментар

 


Клуб читаоца

 

galerija stojan trumic


Најновије на сајту:

Јавна набавка радова Реконструкција фасаде објекта библиотеке бр. 263-1
ДР Неле Карајлић гостовао у Тителу
Јавна набавка радова бр. 243-1/2018
Јавна набавка бр. 236-1/2018
Приказан филм Чујте, Срби! - Арчибалд Рајс
Отворена изложба слика Добра Марића Марета
Јавна набавка бр. 209-1/2018
Представљена књига Андрић, Црњански, Пекић
Слике са Кубе у тителској библиотеци
​Одржана 16. Смотра ћириличке писмености
16. смотра ћириличке писмености



© 2007-2018 Народна библиотека "Стојан Трумић" Тител - Тел. 021/2960-409
Уредио - Студио РАВНИЦА НЕТ - Контакт: 0603988195